Joga

Joga to jedna z najstarszych tradycji samodoskonalenia i wewnętrznego rozwoju. Świetnie wpływa na całe ciało, na naszą mobilność oraz elastyczność. Pomaga się wyciszyć oraz zrelaksować po całym dniu obowiązków, jednocześnie wzmacniając i uelastyczniając całe nasze ciało. 

 

 

Metoda Sivanandy - Jedna z najmniej zmienionych wpływami „zachodu” metoda prowadzenia zajęć jogi stworzona przez mistrza Radża Jogi Swamiego Sivanandę. Ten tradycyjny system oparty na pranajamach (ćwiczenia oddechowych), asanach (ćwiczeniach fizycznych) oraz relaksacji (savasana) pozwala na utrzymanie ciała w zdrowiu fizycznym, umysłu w równowadze, a ducha w spokoju. Seria idealnie dobranych asan następujących w ustalonej kolejności powoduje pobudzenie i stabilizację gruczołów dokrewnych i czakr, a także rozciągnięcie mięśni przy kręgosłupie. Ćwiczy się stopniowo, aby poznać możliwości swojego ciała, jego granice i po to, żeby usunąć blokady powstałe przez stres skumulowany w organizmie. Do praktyki potrzebne są tylko chęci i kawałek podłogi.

 

Instruktor:

Piotr Kamzol - od około 10 lat prowadzę zajęcia jogi met. Sivanandy dla dzieci, dorosłych, seniorów oraz indywidualne, a samą jogą interesuję się znacznie dłużej. Brałem udział w spotkaniach z mistrzami takimi jak Gurudeva Janglidasem Maharaja i Swamim Vishwananda. Dążę do tego, żeby na zajęciach "energia" przepływała, a wtedy role nauczyciele i ucznia zanikną w międzyludzkiej jedności.